v
Svetainės medis mail versija neigaliems Gelgaudiškio specialioji mokykla
Apie mokyklą |Struktūra ir kontaktai |Klauskite |Dokumentai |Teisės aktai |Socialinių paslaugų skyrius
Fasadų apdaila, Fasado šiltinimas, Plytelių klijavimas, Techninė priežiūra, Tinkavimo darbai, Ventiliuojami fasadai, Inžineriniai tinklai, Gręžtiniai pamatai, Karkasinių namų statyba, Stogų dengimas, Stogo dengimas, Namo statyba Fasadų apdaila, Fasado šiltinimas, Plytelių klijavimas, Techninė priežiūra, Tinkavimo darbai, Ventiliuojami fasadai, Inžineriniai tinklai, Gręžtiniai pamatai, Karkasinių namų statyba, Stogų dengimas, Stogo dengimas, Namo statyba Fasadų apdaila, Fasado šiltinimas, Plytelių klijavimas, Techninė priežiūra, Tinkavimo darbai, Ventiliuojami fasadai, Inžineriniai tinklai, Gręžtiniai pamatai, Karkasinių namų statyba, Stogų dengimas, Stogo dengimas, Namo statyba
Naujienos
v
  2022.04.11

Pamokos Kudirkos Naumiestyje
Integruotos istorijos, žmogaus saugos ir  technologijų pamokos vyko netradicinėse erdvėse, aplankant Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardą, Jono Valaičio „Bulvės“ muziejų bei „Mindaugo“ kavinę Kudirkos Naumiestyje.
Kudirkos Naumiesčio užkarda yra viena iš septynių sieną su Rusija saugančių Pagėgių rinktinės užkardų. Kudirkos Naumiesčio užkardos saugomas ruožas yra 24,5 km. Pasieniečiai dirba labai atsakingą darbą, kovojant prieš kontrabandą, terorizmą, nelegalią prekybą ginklais ir narkotikais, prekybą žmonėmis bei nelegalią migraciją, kad visi žmonės galėtų ramiai dirbti ir ilsėtis.

Prie  pasieniečių užkardos yra įrengta sraigtasparnių tūpimo ir kilimo aikštelė su apsaugos zona, automobilių stovėjimo ir apžiūros, ginklų užtaisymo, sporto aikštelės. Su dideliu susidomėjimu mokiniai klausėsi pasieniečių vedamos pamokos ginklų valymo, sulaikymo patalpose, tarnybinių automobilių stovėjimo aikštelėje bei stebėjo kinologų darbą su tarnybiniais šunimis.
Aplankėme Lietuvos himno autoriaus daktaro Vinco Kudirkos kapą bei padegėme atminimo žvakelę. Susidomėję grožėjomės liaudies skulptoriaus Prano Sederevičiaus unikalių skulptūrų ansambliu, kurį sudaro 21 skulptūra. Tai vienintelis Lietuvoje panašaus pobūdžio primityviojo liaudies meno pavyzdys.  Skulptorių P. Sederevičių žavėjo arkliai, todėl pirmieji jo kūriniai buvo arklių skulptūros, o vėliau kūrė tų žmonių biustus, kurie jam buvo autoritetai. Taip autoriaus sodyboje „apsigyveno“ Vytautas Didysis, Vincas Kudirka, Pranas Vaičaitis, Vincas Grybas, Steponas Darius ir Stasys Girėnas ir kt.

Stovėjome ant istorinio tilto per Širvintos upę. Tiltas užtvertas, nes vienoje jo pusėje įsikūręs gražus Kudirkos Naumiesčio miestelis, o kitame krante-Rusijos teritorijoje, jokių gyvybės ženklų ar pėdsakų bylojančių apie buvusį Širvintos miestą.
Pamokas tęsėme J. Valaičio „Bulvės“ muziejuje, kuris turi tris aukštus, skirtus vis skirtingoms ekspozicijoms. Pirmame aukšte – viskas bulvininkystei - nuo bulvės atsiradimo iki dabartinių jos selekcijos pasiekimų. Antrame aukšte surikiuoti seni bulvių auginimui ir kasimui naudoti įrankiai bei padargai. Čia sukabinta ir apie 300  pasagų, rastų kasant bulves. Mokiniai lipo laimės kopėtėlėmis, kad pasiektų laimės pasagą ir svajojo po „Norų“ arka. Muziejaus rūsyje degustavo dviejų rūšių bulves: „Laura“ bei „Anuška“, aptarė ir įvertino jų skonius.  Papildę savo „žinių bagažą“ ir šiek tiek pavargę, jėgas atgavome „Mindaugo“ kavinėje, vaišindamiesi nuostabaus skonio cepelinais.

back   Atgal

Gelgaudiškio "Šaltinio" specialiojo ugdymo centras

Įstaigos kodas - 190823714

Parko g. 7, Gelgaudiškis, LT-71426 Šakių rajonas

Tel / faks. (8 345) 55365, El.paštas. gelgaudiskis@gmail.com

Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos