v
Svetainės medis mail versija neigaliems Gelgaudiškio specialioji mokykla
Apie mokyklą |Struktūra ir kontaktai |Klauskite |Dokumentai |Teisės aktai |Socialinių paslaugų skyrius
Fasadų apdaila, Fasado šiltinimas, Plytelių klijavimas, Techninė priežiūra, Tinkavimo darbai, Ventiliuojami fasadai, Inžineriniai tinklai, Gręžtiniai pamatai, Karkasinių namų statyba, Stogų dengimas, Stogo dengimas, Namo statyba Fasadų apdaila, Fasado šiltinimas, Plytelių klijavimas, Techninė priežiūra, Tinkavimo darbai, Ventiliuojami fasadai, Inžineriniai tinklai, Gręžtiniai pamatai, Karkasinių namų statyba, Stogų dengimas, Stogo dengimas, Namo statyba Fasadų apdaila, Fasado šiltinimas, Plytelių klijavimas, Techninė priežiūra, Tinkavimo darbai, Ventiliuojami fasadai, Inžineriniai tinklai, Gręžtiniai pamatai, Karkasinių namų statyba, Stogų dengimas, Stogo dengimas, Namo statyba
Naujienos
v
  2018.10.24

Renginių ir užsiėmimų maratonas
Visą spalio mėnesį
Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centre vyko konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2018. Saugus eismas zanavykams“  renginiai:

Užsiėmimas su Saugute
Spalio 15 d. centre svečiavosi Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos projekto „Eismo saugumas bendruomenėse - 2018“ koordinatorė Sigita Grigaliūnienė. Kartu su ja svečiavosi ir personažas – katytė, kuriai vaikai išrinko vardą. Ją pavadino Saugute. Koordinatorė priminė atšvaitų dėvėjimo svarbą ir taisykles, bendravo su vaikais, ieškojo atsakymų į keblius eismo situacijų klausimus.

Orientacinis su dviračiais
Dvi spalio mėnesio savaites mokiniai dalyvavo užsiėmimuose 
„Aš eismo dalyvis ir  „Orientuotas ir saugus“. Užsiėmimų metu mokiniai atliko užduotis, kurios lavina orientaciją erdvėje, skatina prisiminti saugaus elgesio taisykles važiuojant dviračiu, įtvirtina  informacinių nurodomųjų kelio ženklų skaitymą. Vyko važiavimas gatvėmis ir orientacinio su dviračiais varžybos.
Orientacinis su dviračiais teikė mokiniams teigiamas emocijas, nes tai buvo kitokia veikla nei per eilines pamokas. Išryškėjo tarpdalykiniai ryšiai, nes mokiniai turėjo perskaityti punktų aprašymus, atsižymėjimui buvo naudojami kelių spalvų flamasteriai, reikėjo skaičiuoti daiktus. 5,6 klasės mokiniai vieną pamoką važiavo su mokytoja ir ieškojo punktų, o kitą pamoką komandomis turėjo į tuos punktus nuvežti kamuoliukus. Po to su mokytoja patikrino ar abi komandos teisingai išdėliojo juos. Vyresnėse klasėse punktų ieškojo savarankiškai arba poromis. Orientacinio važiavimo metu mokiniai prisiminė ir įtvirtino saugaus važiavimo taisykles, lavino vairavimo įgūdžius, mokėsi bendradarbiauti. Su vyriausiais mokiniais važiavome nurodytu maršrutu miestelio gatvėmis. Tikslas -  laikytis eismo taisyklių  ir prisiminti kelio ženklus.
Šiame konkurse dalyvaujame jau ne pirmi metai ir mokiniai jau žino pagrindines taisykles, moka analizuoti ir įvertinti savo ir draugų daromas klaidas. Mūsų tikslas – pasirengti važiavimui gatvėje. To reikia mokytis nuo mažens, nes išvažiavus į tikrą kelią kiekviena maža klaida gali virsti nelaime. Kad išvengti to reikalingas prevencinis darbas, kurį ir atliekame.
Atšvaitų diena
Spalio 24 dieną grupė entuziastų iškeliavo į Gelgaudiškio miesto gatves. Jų nuostabai – gelgaudiškiečiai – dviratininkai tą dieną dėvėjo šviesą atspindinčias liemenes ir atšvaitus.  Jie  diskutavo su sutiktais miesto žmonėmis ir dalino atšvaitus jų neturintiems. Štai keletas pastebėjimų: „
Nevaikštau tamsoje, stengiuosi visus darbus atlikti šviesoje“, „Geriausia apsauga – ankstyvas miegas“, „Kapuose sutikti pagyvenę žmonės, kurie buvo su dviračiais,  turėjo liemenes ir atšvaitus. Gatvėje pastebėti dviratininkai buvo su liemenėmis. Vieną dviratininką sustabdė policijos ekipažas. Visos pagyvenusios moterys ir vienas vyras turėjo atšvaitus. Vienas žmogus nešėsi šviesą atspindintį krepšį“. 

back   Atgal

Gelgaudiškio "Šaltinio" specialiojo ugdymo centras

Įstaigos kodas - 190823714

Parko g. 7, Gelgaudiškis, LT-71426 Šakių rajonas

Tel / faks. (8 345) 55365, El.paštas. gelgaudiskis@gmail.com

Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos