v
Svetainės medis mail versija neigaliems Gelgaudiškio specialioji mokykla
Apie mokyklą |Struktūra ir kontaktai |Klauskite |Dokumentai |Teisės aktai |Socialinių paslaugų skyrius
Fasadų apdaila, Fasado šiltinimas, Plytelių klijavimas, Techninė priežiūra, Tinkavimo darbai, Ventiliuojami fasadai, Inžineriniai tinklai, Gręžtiniai pamatai, Karkasinių namų statyba, Stogų dengimas, Stogo dengimas, Namo statyba Fasadų apdaila, Fasado šiltinimas, Plytelių klijavimas, Techninė priežiūra, Tinkavimo darbai, Ventiliuojami fasadai, Inžineriniai tinklai, Gręžtiniai pamatai, Karkasinių namų statyba, Stogų dengimas, Stogo dengimas, Namo statyba Fasadų apdaila, Fasado šiltinimas, Plytelių klijavimas, Techninė priežiūra, Tinkavimo darbai, Ventiliuojami fasadai, Inžineriniai tinklai, Gręžtiniai pamatai, Karkasinių namų statyba, Stogų dengimas, Stogo dengimas, Namo statyba
Naujienos
v
  2019.03.19

Dovana Žemei
Minint Pasaulinę Žemės dieną- pavasario lygiadienį, Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro mokytojos Ilona Ignatavičienė, Irena Žemaitaitienė ir Lionė Gabartienė vedė integruotas pamokas 9/10 ir SĮU klasių mokiniams tema: „Žemė- gyvoji planeta. Ar išsaugosim ją ateities kartoms?“. 

Tarpdalykinės integracijos simboliu pasirinkome sėkmingai gamtos kabinete peržiemojusį vieną  iš Žemėje išaugintų gėrybių- didžiulį moliūgą. Pamokų privalumas tas, kad pasirinktą temą plėtojome vis kitu aspektu. Geografijos pamokoje buvo atkreiptas mokinių dėmesys į aplinkos taršą, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, skatintas kiekvieno prisidėjimas prie švarios aplinkos ir Žemės išsaugojimo. Naudodamiesi informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis, mokiniai gilinosi į temą, darė žemynų trafaretus, ieškojo moliūgo gimtinės.  O ją radę, iškart pažymėjo skiriamuoju ženklu ne tik gaublyje, bet ir per technologinio ugdymo- tekstilės pamoką išradingai  pagamintame moliūge. Taigi daržovės gimtinė- Centrinė Amerika, iš čia didžiųjų geografinių atradimų amžiuje moliūgas atkeliavo į Europą.
Technologinio ugdymo –maisto gamybos pamokoje veiklos tikrai buvo įvairiapusės. Mokiniai lupo moliūgo žievę, pjaustė jį gabaliukais, ruošė kitas daržoves, kad galėtų išvirti skanią sriubą. Ir jiems pavyko- buvo pagaminti net  du patiekalai, tai- kreminė moliūgų  sriuba ir saldžiarūgštė moliūgienė.
Aptardamos veiklas, mokytojos dar kartą įsitikino, kad integruotos pamokos stiprina mokinių motyvaciją, skatina bendradarbiavimą, kūrybiškumą, palengvina informacijos įsiminimą, į pamokos veiklą įtraukiami  visi mokiniai. Tai mūsų dovana  planetai-Žemei, suprantant, kad jos išsaugojimu privalome rūpintis visi ir kiekvieną dieną.

back   Atgal

Gelgaudiškio "Šaltinio" specialiojo ugdymo centras

Įstaigos kodas - 190823714

Parko g. 7, Gelgaudiškis, LT-71426 Šakių rajonas

Tel / faks. (8 345) 55365, El.paštas. gelgaudiskis@gmail.com

Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos