Gelgaudiškio „Šaltinio“ ugdymo centro specialistai iš Vokietijos grįžo su šiltais įspūdžiais ir vertinga patirtimi

Kasdienis darbas su ypatingais vaikais ir suaugusiais neįgaliaisiais reikalauja ne tik begalinės kantrybės bei meilės, bet ir nuolatinio noro tobulėti, ieškoti naujų kelių į jų širdis. Tuo vedini, birželio 15–20 dienomis Gelgaudiškio „Šaltinio“ ugdymo centro specialistai leidosi į įkvepiančią kelionę į Vokietiją, Vechtos miestą. Kartu vyko ir gražiu bendradarbiavimu džiaugėsi VšĮ „Palikime pėdsaką“ specialistės – ši jungtinė devynių kolegų komanda užsienyje ieškojo gerosios patirties, kurią galėtų parvežti ir pritaikyti savo kasdieniame darbe. 

Svečiuose mūsų specialistus itin šiltai ir rūpestingai priėmė Vokietijos „Caritas“ organizacijai priklausanti „Andreaswerk“. Tai jau daugiau nei 50 metų gyvuojanti organizacija, kurios istorija atspindi didžiulį virsmą – nuo neįgaliųjų atskirties iki visiškos įtraukties, kur svarbiausia yra pats žmogus, jo orumas ir teisės. Šiandien šiame milžiniškame tinkle dirba šimtai specialistų, o pagalba teikiama visose gyvenimo srityse: nuo ankstyvosios intervencijos mažiausiems iki bendruomeninių butų bei socialinių įmonių suaugusiems.

Vizito programa buvo itin intensyvi ir turininga. Kolegos iš Lietuvos gilinosi į visame pasaulyje vertinamą „Metacom“ alternatyviosios komunikacijos sistemą, padedančią bendrauti kalbos sutrikimų turintiems žmonėms, lankėsi Ericho Kestnerio mokykloje, specializuotose neįgaliųjų užimtumo bei profesinio rengimo dirbtuvėse (WfbM) ir „Tannenhof“ darželyje. 

Oficialus priėmimas Goldenstedt rotušėje ir jaukios diskusijos su vokiečių kolegomis parodė, kad abiejų šalių specialistus vienija tas pats tikslas – pagarba kiekvienam žmogui ir noras sukurti kuo jaukesnę, patogesnę bei pilnavertiškesnę aplinką tiems, kam pagalbos reikia labiausiai. 

Po šiltų atsisveikinimų komanda į namus grįžo degančiomis akimis ir pilna įkvėpimo. Parsivežtos žinios, pamatyti ugdymo bei socialinės integracijos metodai neabejotinai atneš dar daugiau naujų idėjų į kasdienį darbą su mūsų krašto neįgaliaisiais. Tik bendradarbiaujant gimsta patys gražiausi pėdsakai!